The Light Curve of ER Vul

1991-12-01
Eryurt, Dilhan
Kırbıyık, Halil
Kızıloğlu, Ümit
Evren, Mustafa Serdar
Esendemir, Akif
Alev, Murat
Keskin, Varol
Uyanıker, Bülent
Yerli, Sinan Kaan
Baykal, Altan

Suggestions

The Hydraulic jump at an abrupt enlargement
Albayrak, Tuncay Kaan; Tokyay, Nuray Denli; Department of Civil Engineering (1997)
The Bedesten in Tire.
Yücesoy, Nail; Department of Architecture (1972)
The hydraulic jump at an abrupt bottom rise
Ulubayram, Halik; Tokyay, Nuray; Department of Civil Engineering (1989)
Kaygı, Korku ve Arzu Üçgeninde Fantazi
Yılmaz, Olcay (ODTÜ- AYNA Klinik Psikoloji Destek Ünitesi, 2021-10)
Bu yazıda Sigmund Freud’un kuramında kilit bir öneme sahip olan ve daha sonraları Jacques Lacan tarafından derinlemesine incelenen fantazi kavramı irdelenmektedir. Freud’da fantezi kavramının ortaya çıkışı rüyalar, gündüz düşleri, baştan çıkarma kuramı, sahte anı gibi olgularla ilişkiliyken, Lacan’da fantazi kavramı daha çok kaygı, korku, arzu ve fobi ile ilişkilendirilmiştir. Bu kavramların yanı sıra fantazi, Lacan’ın Öteki kavramı ile de doğrudan ilişkilidir. Fantazi kavramının farklı anlamlarda kullanılm...
The relay channel with a wire-tapper
Yüksel Turgut, Ayşe Melda; Erkip, Elza (2007-01-01)
In this work a relay channel with a wire-tapper is studied for both discrete memoryless and Gaussian channels. The wire-tapper receives a physically degraded version of the destination's signal. We find inner and outer bounds for the capacity-equivocation rate region. We also argue that when the destination receives a physically degraded version of the relay's signal, inner and outer bounds meet for some special cases.
Citation Formats
D. Eryurt et al., “The Light Curve of ER Vul,” Information Bulletin on Variable Stars, pp. 1–2, 1991, Accessed: 00, 2021. [Online]. Available: http://ibvs.konkoly.hu/pub/ibvs/3601/3692.pdf.